- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- Lefke Avrupa Üniversitesi
- Robotik ve Yapay Zeka
Lefke Avrupa Üniversitesi Robotik ve Yapay Zeka Ücreti
Yıllık tam ücret 619.500 TL (KDV dahil) · %50 burslu 309.750 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 619.500 TL | — | — | — |
| %50 indirimli | 309.750 TL | 220,355 | 1.899.596 | 30 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 188,759 | 2.167.743 | 30 |
Fakülte: Meslek Yüksekokulu. ÖSYM bu üniversitede ücreti program bazında değil fakülte bazında yayımlıyor; tutar “Meslek Yüksekokulu” satırından gelmektedir.
📊 2 Yıllık Toplam Maliyet
Rakamlar mevcut yılın ücretiyle hesaplanmıştır; gelecek yılların artışları eklenmemiştir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔍 Robotik ve Yapay Zeka Ücreti Diğer Üniversitelerde
Robotik ve Yapay Zeka ücret verisi bulunan 12 üniversitede yer alıyor; yıllık ücretler 280.000 TL – 849.024 TL bandında, ortanca 639.384 TL. Lefke Avrupa Üniversitesi'nin 619.500 TL tutarı ülke ortancasına yakın.
KKTC'daki diğer üniversiteler
| Üniversite | Tam ücret | %50 burslu | Burslu sıra |
|---|---|---|---|
| Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi | 620.000 TL | 310.000 TL | 2.108.063 |
Robotik ve Yapay Zeka için en uygun ücretli 5 üniversite
| Üniversite | Şehir | Tam ücret |
|---|---|---|
| Ankara Medipol Üniversitesi | Ankara | 280.000 TL |
| İstanbul Medipol Üniversitesi | İstanbul | 320.000 TL |
| İstanbul Esenyurt Üniversitesi | İstanbul | 476.000 TL |
| Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi | İstanbul | 600.000 TL |
| Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi | KKTC | 620.000 TL |
Robotik ve Yapay Zeka ücretlerinin 12 üniversitedeki tam karşılaştırması →
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Robotik ve Yapay Zeka programı 18 devlet üniversitesinde de bulunuyor ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde bu programların taban puanları 281,645 ile 373,334 arasındaydı. Devlet kontenjanları listenin üst sıralarında yer aldığında, vakıf tercihleri güvenli alt basamak işlevi görür.
📈 Lefke Avrupa Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
Lefke Avrupa Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 30 önlisans programı var. Robotik ve Yapay Zeka, 619.500 TL ile bu listede 25. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli önlisans programı Ağız ve Diş Sağlığı (619.500 TL), en uygun ücretlisi Turizm ve Otel İşletmeciliği (619.500 TL).
🏛️ Meslek Yüksekokulu Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri. Lefke Avrupa Üniversitesi ücreti fakülte bazında bildirdiği için bu programların tamamı aynı tutarı taşır.
- Aşçılık 619.500 TL
- Bilgisayar Programcılığı 619.500 TL
- Bilişim Güvenliği Teknolojisi 619.500 TL
- Büyük Veri Analistliği 619.500 TL
- Çevre Koruma ve Kontrol 619.500 TL
- E-Ticaret ve Pazarlama 619.500 TL
- İnşaat Teknolojisi 619.500 TL
- Mimari Restorasyon 619.500 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. Lefke Avrupa Üniversitesi Robotik ve Yapay Zeka için liste fiyatı 619.500 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. KKTC'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret iki yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- Bu ücret fakülte bazında yayımlanmış. Lefke Avrupa Üniversitesi, ÖSYM kılavuzunda ücreti program program değil “Meslek Yüksekokulu” satırıyla, yani fakülte düzeyinde bildirmiş. Aynı fakültedeki diğer programlar da aynı tutarı taşır.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 2.167.743 sırasıyla, %50 indirimliye 1.899.596 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 2 yılda 619.500 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
🗺️ Robotik ve Yapay Zeka Hangi Şehirlerde Okutuluyor?
Robotik ve Yapay Zeka programı ücret verisi bulunan 12 üniversitede, 5 şehre dağılmış durumda. KKTC dışında da değerlendirmek isterseniz aşağıdaki dağılım başlangıç noktası olabilir.
❓ Lefke Avrupa Üniversitesi Robotik ve Yapay Zeka — Sıkça Sorulan Sorular
Lefke Avrupa Üniversitesi Robotik ve Yapay Zeka ücreti ne kadar?▾
Robotik ve Yapay Zeka %50 burslu okumak kaç TL?▾
Lefke Avrupa Üniversitesi Robotik ve Yapay Zeka için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Robotik ve Yapay Zeka okumanın Lefke Avrupa Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
Robotik ve Yapay Zeka ücretleri diğer üniversitelerde ne kadar?▾
Robotik ve Yapay Zeka devlet üniversitesinde okumak için kaç puan gerekir?▾
Lefke Avrupa Üniversitesi Robotik ve Yapay Zeka ücretiyle ilgili resmi bir not var mı?▾
Robotik ve Yapay Zeka, Lefke Avrupa Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
KKTC'da Robotik ve Yapay Zeka okumak için başka seçenek var mı?▾
Robotik ve Yapay Zeka, Lefke Avrupa Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
Meslek Yüksekokulu bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
Lefke Avrupa Üniversitesi Robotik ve Yapay Zeka ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
Robotik ve Yapay Zeka Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.