- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- İstanbul Okan Üniversitesi
- Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
İstanbul Okan Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Ücreti
Yıllık tam ücret 788.029 TL (KDV dahil) · %50 burslu 394.015 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 788.029 TL | — | — | — |
| %50 indirimli | 394.015 TL | 286,25 | 1.005.066 | 32 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 363,631 | 336.081 | 5 |
Fakülte: Meslek Yüksekokulu.
📊 2 Yıllık Toplam Maliyet
Rakamlar mevcut yılın ücretiyle hesaplanmıştır; gelecek yılların artışları eklenmemiştir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔍 Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Ücreti Diğer Üniversitelerde
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ücret verisi bulunan 33 üniversitede yer alıyor; yıllık ücretler 198.000 TL – 1.150.327 TL bandında, ortanca 678.425 TL. İstanbul Okan Üniversitesi'nin 788.029 TL tutarı ülke ortancasının %16 üzerinde.
İstanbul'daki diğer üniversiteler
| Üniversite | Tam ücret | %50 burslu | Burslu sıra |
|---|---|---|---|
| İstanbul Medipol Üniversitesi | 350.000 TL | 175.000 TL | 342.463 |
| İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu | 450.000 TL | 225.000 TL | 484.642 |
| İstanbul Esenyurt Üniversitesi | 476.000 TL | 238.000 TL | 471.570 |
| İstanbul Arel Üniversitesi | 640.000 TL | 320.000 TL | 447.410 |
| Maltepe Üniversitesi | 670.000 TL | 335.000 TL | 332.518 |
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri için en uygun ücretli 5 üniversite
| Üniversite | Şehir | Tam ücret |
|---|---|---|
| Avrasya Üniversitesi | Trabzon | 198.000 TL |
| Akdeniz Karpaz Üniversitesi | KKTC | 240.000 TL |
| İstanbul Medipol Üniversitesi | İstanbul | 350.000 TL |
| Kıbrıs Aydın Üniversitesi | KKTC | 436.800 TL |
| İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu | İstanbul | 450.000 TL |
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ücretlerinin 33 üniversitedeki tam karşılaştırması →
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı 21 devlet üniversitesinde de bulunuyor ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde bu programların taban puanları 288,253 ile 366,734 arasındaydı. Devlet kontenjanları listenin üst sıralarında yer aldığında, vakıf tercihleri güvenli alt basamak işlevi görür.
📈 İstanbul Okan Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
İstanbul Okan Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 49 önlisans programı var. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, 788.029 TL ile bu listede 14. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli önlisans programı Ağız ve Diş Sağlığı (788.029 TL), en uygun ücretlisi Web Tasarımı ve Kodlama (741.653 TL).
🏛️ Meslek Yüksekokulu Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri.
- Bilgisayar Programcılığı 788.029 TL
- Dış Ticaret 788.029 TL
- Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği 788.029 TL
- Yapay Zeka Operatörlüğü 788.029 TL
- Akıllı Altyapılar Teknikerliği 741.653 TL
- Aşçılık 741.653 TL
- Bankacılık ve Sigortacılık 741.653 TL
- Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon 741.653 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. İstanbul Okan Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri için liste fiyatı 788.029 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. İstanbul'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret iki yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 336.081 sırasıyla, %50 indirimliye 1.005.066 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 2 yılda 788.030 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
🗺️ Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Hangi Şehirlerde Okutuluyor?
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı ücret verisi bulunan 33 üniversitede, 9 şehre dağılmış durumda. İstanbul dışında da değerlendirmek isterseniz aşağıdaki dağılım başlangıç noktası olabilir.
❓ İstanbul Okan Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri — Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Okan Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ücreti ne kadar?▾
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri %50 burslu okumak kaç TL?▾
İstanbul Okan Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri okumanın İstanbul Okan Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ücretleri diğer üniversitelerde ne kadar?▾
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri devlet üniversitesinde okumak için kaç puan gerekir?▾
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, İstanbul Okan Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
İstanbul'da Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri okumak için başka seçenek var mı?▾
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, İstanbul Okan Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
Meslek Yüksekokulu bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
İstanbul Okan Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.