- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- İstanbul Kültür Üniversitesi
- Yeni Medya ve İletişim
İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Ücreti
Yıllık tam ücret 1.270.000 TL (KDV dahil) · %50 burslu 635.000 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 1.270.000 TL | 221,085 | 873.432 | 15 |
| %50 indirimli | 635.000 TL | 205,473 | 972.135 | 23 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 394,274 | 19.160 | 6 |
Fakülte: Sanat ve Tasarım Fakültesi. ÖSYM bu üniversitede ücreti program bazında değil fakülte bazında yayımlıyor; tutar “Sanat ve Tasarım Fakültesi” satırından gelmektedir.
📊 4 Yıllık Toplam Maliyet
Hesap bugünkü ücret üzerinden yapılmıştır — her yıl yapılacak zamlar dahil değildir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔍 Yeni Medya ve İletişim Ücreti Diğer Üniversitelerde
Yeni Medya ve İletişim ücret verisi bulunan 25 üniversitede yer alıyor; yıllık ücretler 198.000 TL – 1.725.500 TL bandında, ortanca 840.000 TL. İstanbul Kültür Üniversitesi'nin 1.270.000 TL tutarı ülke ortancasının %51 üzerinde.
İstanbul'daki diğer üniversiteler
| Üniversite | Tam ücret | %50 burslu | Burslu sıra |
|---|---|---|---|
| İstanbul Medipol Üniversitesi | 390.000 TL | 195.000 TL | — |
| İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi | 512.000 TL | 256.000 TL | 38.625 |
| İstanbul Arel Üniversitesi | 650.000 TL | 325.000 TL | 28.825 |
| İbn Haldun Üniversitesi | 750.000 TL | 375.000 TL | — |
| İstanbul Topkapı Üniversitesi | 800.000 TL | 400.000 TL | 51.009 |
Yeni Medya ve İletişim için en uygun ücretli 5 üniversite
| Üniversite | Şehir | Tam ücret |
|---|---|---|
| Avrasya Üniversitesi | Trabzon | 198.000 TL |
| İstanbul Medipol Üniversitesi | İstanbul | 390.000 TL |
| Arkın Yaratıcı Sanatlar Ve Tasarım Üniversitesi | Girne | 450.000 TL |
| Girne Amerikan Üniversitesi | KKTC | 511.500 TL |
| İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi | İstanbul | 512.000 TL |
Yeni Medya ve İletişim ücretlerinin 25 üniversitedeki tam karşılaştırması →
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Yeni Medya ve İletişim programı 20 devlet üniversitesinde de bulunuyor ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde bu programların taban puanları 252,789 ile 423,072 arasındaydı. Aynı bölümün ücretsiz seçeneği listenizde yoksa, burs kesilmesi durumunda plan B kalmaz.
🔁 DGS ile Bu Bölüme Geçiş
İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim programı 2026 DGS kılavuzunda 6 kontenjanla yer alıyor (puan türü SÖZ). Ön lisans mezunuysanız dikey geçişle bu programa yerleşebilirsiniz; ödeyeceğiniz öğrenim ücreti yerleştiğiniz burs kademesine göre yukarıdaki tabloyla aynıdır. DGS taban puanlarını gör →
📈 İstanbul Kültür Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
İstanbul Kültür Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 29 lisans programı var. Yeni Medya ve İletişim, 1.270.000 TL ile bu listede 27. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli lisans programı Bilgisayar Mühendisliği (1.485.000 TL), en uygun ücretlisi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (1.230.000 TL).
🏛️ Sanat ve Tasarım Fakültesi Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri. İstanbul Kültür Üniversitesi ücreti fakülte bazında bildirdiği için bu programların tamamı aynı tutarı taşır.
- Çizgi Film ve Animasyon 1.270.000 TL
- Dijital Oyun Tasarımı 1.270.000 TL
- Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 1.270.000 TL
- Radyo, Televizyon ve Sinema 1.270.000 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim için liste fiyatı 1.270.000 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. İstanbul'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret dört yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- Bu ücret fakülte bazında yayımlanmış. İstanbul Kültür Üniversitesi, ÖSYM kılavuzunda ücreti program program değil “Sanat ve Tasarım Fakültesi” satırıyla, yani fakülte düzeyinde bildirmiş. Aynı fakültedeki diğer programlar da aynı tutarı taşır.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 19.160 sırasıyla, %50 indirimliye 972.135 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 4 yılda 2.540.000 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
🗺️ Yeni Medya ve İletişim Hangi Şehirlerde Okutuluyor?
Yeni Medya ve İletişim programı ücret verisi bulunan 25 üniversitede, 7 şehre dağılmış durumda. İstanbul dışında da değerlendirmek isterseniz aşağıdaki dağılım başlangıç noktası olabilir.
❓ İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim — Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim ücreti ne kadar?▾
Yeni Medya ve İletişim %50 burslu okumak kaç TL?▾
İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Yeni Medya ve İletişim okumanın İstanbul Kültür Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
Yeni Medya ve İletişim ücretleri diğer üniversitelerde ne kadar?▾
Yeni Medya ve İletişim devlet üniversitesinde okumak için kaç puan gerekir?▾
İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümüne DGS ile geçilebilir mi?▾
Yeni Medya ve İletişim, İstanbul Kültür Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
İstanbul'da Yeni Medya ve İletişim okumak için başka seçenek var mı?▾
Yeni Medya ve İletişim, İstanbul Kültür Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
İstanbul Kültür Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
Yeni Medya ve İletişim Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.