- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- Avrasya Üniversitesi
- Yeni Medya ve İletişim
Avrasya Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Ücreti
Yıllık tam ücret 198.000 TL (KDV dahil) · %50 burslu 99.000 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 198.000 TL | — | — | — |
| %50 indirimli | 99.000 TL | 219,94 | 881.340 | 17 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 326,544 | 152.174 | 3 |
Fakülte: İletişim Fakültesi.
📊 4 Yıllık Toplam Maliyet
Rakamlar mevcut yılın ücretiyle hesaplanmıştır; gelecek yılların artışları eklenmemiştir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔍 Yeni Medya ve İletişim Ücreti Diğer Üniversitelerde
Yeni Medya ve İletişim ücret verisi bulunan 25 üniversitede yer alıyor; yıllık ücretler 198.000 TL – 1.725.500 TL bandında, ortanca 840.000 TL. Avrasya Üniversitesi'nin 198.000 TL tutarı ülke ortancasının %76 altında.
Yeni Medya ve İletişim için en uygun ücretli 5 üniversite
| Üniversite | Şehir | Tam ücret |
|---|---|---|
| İstanbul Medipol Üniversitesi | İstanbul | 390.000 TL |
| Arkın Yaratıcı Sanatlar Ve Tasarım Üniversitesi | Girne | 450.000 TL |
| Girne Amerikan Üniversitesi | KKTC | 511.500 TL |
| İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi | İstanbul | 512.000 TL |
| İstanbul Arel Üniversitesi | İstanbul | 650.000 TL |
Yeni Medya ve İletişim ücretlerinin 25 üniversitedeki tam karşılaştırması →
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Yeni Medya ve İletişim programı 20 devlet üniversitesinde de bulunuyor ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde bu programların taban puanları 252,789 ile 423,072 arasındaydı. Devlet kontenjanları listenin üst sıralarında yer aldığında, vakıf tercihleri güvenli alt basamak işlevi görür.
🔁 DGS ile Bu Bölüme Geçiş
Avrasya Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim programı 2026 DGS kılavuzunda 4 kontenjanla yer alıyor (puan türü SÖZ). Ön lisans mezunuysanız dikey geçişle bu programa yerleşebilirsiniz; ödeyeceğiniz öğrenim ücreti yerleştiğiniz burs kademesine göre yukarıdaki tabloyla aynıdır. DGS taban puanlarını gör →
📈 Avrasya Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
Avrasya Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 22 lisans programı var. Yeni Medya ve İletişim, 198.000 TL ile bu listede 22. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli lisans programı Ebelik (308.000 TL), en uygun ücretlisi Yeni Medya ve İletişim (198.000 TL).
🏛️ İletişim Fakültesi Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri.
- Görsel İletişim Tasarımı 198.000 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. Avrasya Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim için liste fiyatı 198.000 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. Trabzon'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret dört yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 152.174 sırasıyla, %50 indirimliye 881.340 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 4 yılda 396.000 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
🗺️ Yeni Medya ve İletişim Hangi Şehirlerde Okutuluyor?
Yeni Medya ve İletişim programı ücret verisi bulunan 25 üniversitede, 7 şehre dağılmış durumda. Trabzon dışında da değerlendirmek isterseniz aşağıdaki dağılım başlangıç noktası olabilir.
❓ Avrasya Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim — Sıkça Sorulan Sorular
Avrasya Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim ücreti ne kadar?▾
Yeni Medya ve İletişim %50 burslu okumak kaç TL?▾
Avrasya Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Yeni Medya ve İletişim okumanın Avrasya Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
Yeni Medya ve İletişim ücretleri diğer üniversitelerde ne kadar?▾
Yeni Medya ve İletişim devlet üniversitesinde okumak için kaç puan gerekir?▾
Avrasya Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümüne DGS ile geçilebilir mi?▾
Yeni Medya ve İletişim, Avrasya Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
Yeni Medya ve İletişim, Avrasya Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
İletişim Fakültesi bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
Avrasya Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
Yeni Medya ve İletişim Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.