- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- Bölümler
- Marina ve Yat İşletmeciliği
Marina ve Yat İşletmeciliği Ücretleri 2026-2027
Yıllık ücretler 637.500 TL – 990.000 TL bandında, ortanca 935.000 TL (KDV dahil).
📊 Marina ve Yat İşletmeciliği Ücretleri — Üniversite Karşılaştırması
Ucuzdan pahalıya sıralı. Tam ücret ÖSYM liste fiyatıdır; %50 sütunu bundan hesaplanmıştır. Taban puan ve sıralama 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır.
| Üniversite | Şehir | Tam ücret | %50 burslu | Burslu taban | Burslu sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| Alanya Üniversitesi | Antalya | 637.500 TL | 318.750 TL | 305,068 | 785.710 |
| İstanbul Nişantaşı Üniversitesi | İstanbul | 935.000 TL | 467.500 TL | 329,883 | 554.451 |
| Piri Reis Üniversitesi | İstanbul | 990.000 TL | 495.000 TL | 359,197 | 359.107 |
💚 En Uygun 5 Üniversite
- 1. Alanya Üniversitesi · Antalya 637.500 TL
- 2. İstanbul Nişantaşı Üniversitesi · İstanbul 935.000 TL
- 3. Piri Reis Üniversitesi · İstanbul 990.000 TL
💎 En Yüksek Ücretli 5 Üniversite
- 1. Piri Reis Üniversitesi · İstanbul 990.000 TL
- 2. İstanbul Nişantaşı Üniversitesi · İstanbul 935.000 TL
- 3. Alanya Üniversitesi · Antalya 637.500 TL
📍 Şehir Dağılımı
- İstanbul 2 üniversite
- Antalya 1 üniversite
🎯 Giriş Sıralaması Bandı
Tam burslu: 359.107 – 785.710 başarı sırası
%50 indirimli: 1.285.858 – 2.121.719 başarı sırası
2026 YKS yerleştirme sonuçları. Aralık üniversiteler arasındaki farkı gösterir; tek bir eşik değildir.
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Marina ve Yat İşletmeciliği programı 2 devlet üniversitesinde de bulunuyor (2 kontenjan kaydı) ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde taban puanlar 296,619 ile 299,287 arasındaydı. Marina ve Yat İşletmeciliği taban puanlarının tamamı →
🧾 Marina ve Yat İşletmeciliği İçin 2 Yıllık Toplam Maliyet Bandı
Marina ve Yat İşletmeciliği 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Aşağıdaki bant, bugünkü ücretlerin sabit kaldığı varsayımıyla hesaplanmıştır; 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi uyarınca vakıf yükseköğretim kurumları ücretleri her yıl yeniden belirler, dolayısıyla gerçek toplam bu rakamların üzerine çıkar.
- Tutarlar tam ücretlidir. ÖSYM yalnızca liste fiyatını yayımlar; %50 ve %25 kademeleri bundan hesaplanır.
- Yurt, yemek, ulaşım ve kitap dahil değildir. Şehirler arası karşılaştırma yaparken bu kalemleri ayrıca hesaba katın.
- Bir programın gerçek maliyeti, yıllık ücret değil burs kademesi × program süresi ile ortaya çıkar.
❓ Marina ve Yat İşletmeciliği Ücretleri — Sıkça Sorulan Sorular
Marina ve Yat İşletmeciliği ücretleri ne kadar?▾
En uygun ücretli Marina ve Yat İşletmeciliği bölümü hangi üniversitede?▾
Marina ve Yat İşletmeciliği burslu kontenjana girmek için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Marina ve Yat İşletmeciliği devlet üniversitesinde okunabilir mi?▾
Marina ve Yat İşletmeciliği okumak toplamda kaç TL tutar?▾
Marina ve Yat İşletmeciliği ücretleri hangi şehirlerde yoğunlaşıyor?▾
Marina ve Yat İşletmeciliği için %50 burslu ne kadar ödenir?▾
Marina ve Yat İşletmeciliği Tercih Listenizi Birlikte Kuralım
Puanınız, bütçeniz ve burs kademesi hedefiniz — üçünü birlikte değerlendirip Marina ve Yat İşletmeciliği için gerçekçi bir liste çıkaralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.