- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- Bölümler
- Elektronik Teknolojisi
Elektronik Teknolojisi Ücretleri 2026-2027
Yıllık ücretler 483.000 TL – 935.000 TL bandında, ortanca 667.745 TL (KDV dahil).
📊 Elektronik Teknolojisi Ücretleri — Üniversite Karşılaştırması
Ucuzdan pahalıya sıralı. Tam ücret ÖSYM liste fiyatıdır; %50 sütunu bundan hesaplanmıştır. Taban puan ve sıralama 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır.
| Üniversite | Şehir | Tam ücret | %50 burslu | Burslu taban | Burslu sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Aydın Üniversitesi | Aydın | 483.000 TL | 241.500 TL | 342,771 | 458.412 |
| İstanbul Arel Üniversitesi | İstanbul | 540.000 TL | 270.000 TL | 341,031 | 470.338 |
| İstanbul Gelişim Üniversitesi | İstanbul | 605.000 TL | 302.500 TL | 341,73 | 465.512 |
| Haliç Üniversitesi | İstanbul | 610.000 TL | 305.000 TL | 350,467 | 409.143 |
| İstinye Üniversitesi | İstanbul | 660.000 TL | 330.000 TL | 345,484 | 440.416 |
| Yakın Doğu Üniversitesi KKTC | KKTC | 660.490 TL | 330.245 TL | 277,213 | 1.119.025 |
| İstanbul Kültür Üniversitesi | İstanbul | 675.000 TL | 337.500 TL | 341,847 | 464.712 |
| Ankara Bilim Üniversitesi | Ankara | 700.000 TL | 350.000 TL | 349,039 | 417.901 |
| Ostim Teknik Üniversitesi | Ankara | 712.500 TL | 356.250 TL | 381,962 | 254.478 |
| Başkent Üniversitesi | Ankara | 800.000 TL | 400.000 TL | 358,419 | 363.303 |
| Doğuş Üniversitesi | İstanbul | 818.496 TL | 409.248 TL | 344,504 | 446.835 |
| İstanbul Nişantaşı Üniversitesi | İstanbul | 935.000 TL | 467.500 TL | 341,241 | 468.887 |
💚 En Uygun 5 Üniversite
- 1. İstanbul Aydın Üniversitesi · Aydın 483.000 TL
- 2. İstanbul Arel Üniversitesi · İstanbul 540.000 TL
- 3. İstanbul Gelişim Üniversitesi · İstanbul 605.000 TL
- 4. Haliç Üniversitesi · İstanbul 610.000 TL
- 5. İstinye Üniversitesi · İstanbul 660.000 TL
💎 En Yüksek Ücretli 5 Üniversite
- 1. İstanbul Nişantaşı Üniversitesi · İstanbul 935.000 TL
- 2. Doğuş Üniversitesi · İstanbul 818.496 TL
- 3. Başkent Üniversitesi · Ankara 800.000 TL
- 4. Ostim Teknik Üniversitesi · Ankara 712.500 TL
- 5. Ankara Bilim Üniversitesi · Ankara 700.000 TL
💼 Aynı Bütçeyle Elektronik Teknolojisi Nerede Okunur?
Yıllık ödeyebileceğiniz tutarı belirleyip o bandın içindeki üniversitelere odaklanmak, tercih listesini gerçekçi tutar. %50 burslu kontenjana yerleşirseniz bir üst bandın üniversiteleri de bütçenize girer.
📍 Şehir Dağılımı
- İstanbul 7 üniversite
- Ankara 3 üniversite
- Aydın 1 üniversite
- KKTC 1 üniversite
🎯 Giriş Sıralaması Bandı
Tam burslu: 254.478 – 1.119.025 başarı sırası
%50 indirimli: 862.948 – 2.187.016 başarı sırası
2026 YKS yerleştirme sonuçları. Aralık üniversiteler arasındaki farkı gösterir; tek bir eşik değildir.
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Elektronik Teknolojisi programı 64 devlet üniversitesinde de bulunuyor (80 kontenjan kaydı) ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde taban puanlar 255,874 ile 375,611 arasındaydı. Elektronik Teknolojisi taban puanlarının tamamı →
🧾 Elektronik Teknolojisi İçin 2 Yıllık Toplam Maliyet Bandı
Elektronik Teknolojisi 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Aşağıdaki bant, bugünkü ücretlerin sabit kaldığı varsayımıyla hesaplanmıştır; 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi uyarınca vakıf yükseköğretim kurumları ücretleri her yıl yeniden belirler, dolayısıyla gerçek toplam bu rakamların üzerine çıkar.
- Tutarlar tam ücretlidir. ÖSYM yalnızca liste fiyatını yayımlar; %50 ve %25 kademeleri bundan hesaplanır.
- Yurt, yemek, ulaşım ve kitap dahil değildir. Şehirler arası karşılaştırma yaparken bu kalemleri ayrıca hesaba katın.
- 1 kayıt KKTC üniversitesine ait. KKTC'de öğrenim ücretine KDV dahildir, ancak kayıt ücreti ve öğrenci hizmet bedeli tam burslu öğrenciler dahil herkesten ayrıca alınır.
- Bir programın gerçek maliyeti, yıllık ücret değil burs kademesi × program süresi ile ortaya çıkar.
❓ Elektronik Teknolojisi Ücretleri — Sıkça Sorulan Sorular
Elektronik Teknolojisi ücretleri ne kadar?▾
En uygun ücretli Elektronik Teknolojisi bölümü hangi üniversitede?▾
Elektronik Teknolojisi burslu kontenjana girmek için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Elektronik Teknolojisi devlet üniversitesinde okunabilir mi?▾
Elektronik Teknolojisi okumak toplamda kaç TL tutar?▾
Elektronik Teknolojisi ücretleri hangi şehirlerde yoğunlaşıyor?▾
Elektronik Teknolojisi için %50 burslu ne kadar ödenir?▾
Elektronik Teknolojisi Tercih Listenizi Birlikte Kuralım
Puanınız, bütçeniz ve burs kademesi hedefiniz — üçünü birlikte değerlendirip Elektronik Teknolojisi için gerçekçi bir liste çıkaralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.