- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- İstanbul Nişantaşı Üniversitesi
- Sosyal Hizmet
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmet Ücreti
Yıllık tam ücret 1.221.000 TL (KDV dahil) · %50 burslu 610.500 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 1.221.000 TL | — | — | 1 |
| %50 indirimli | 610.500 TL | 178,462 | 1.384.502 | 24 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 321,598 | 250.446 | 3 |
Fakülte: İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi.
📊 4 Yıllık Toplam Maliyet
Hesap bugünkü ücret üzerinden yapılmıştır — her yıl yapılacak zamlar dahil değildir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔍 Sosyal Hizmet Ücreti Diğer Üniversitelerde
Sosyal Hizmet ücret verisi bulunan 12 üniversitede yer alıyor; yıllık ücretler 260.000 TL – 1.250.000 TL bandında, ortanca 716.250 TL. İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nin 1.221.000 TL tutarı ülke ortancasının %70 üzerinde.
İstanbul'daki diğer üniversiteler
| Üniversite | Tam ücret | %50 burslu | Burslu sıra |
|---|---|---|---|
| İstanbul Medipol Üniversitesi | 260.000 TL | 130.000 TL | 232.616 |
| İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi | 510.000 TL | 255.000 TL | 240.082 |
| İstanbul Arel Üniversitesi | 600.000 TL | 300.000 TL | 259.163 |
| Üsküdar Üniversitesi | 650.000 TL | 325.000 TL | 232.590 |
| İstanbul Gelişim Üniversitesi | 732.500 TL | 366.250 TL | 249.704 |
Sosyal Hizmet için en uygun ücretli 5 üniversite
| Üniversite | Şehir | Tam ücret |
|---|---|---|
| İstanbul Medipol Üniversitesi | İstanbul | 260.000 TL |
| İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi | İstanbul | 510.000 TL |
| İstanbul Arel Üniversitesi | İstanbul | 600.000 TL |
| Üsküdar Üniversitesi | İstanbul | 650.000 TL |
| KTO Karatay Üniversitesi | Konya | 668.250 TL |
Sosyal Hizmet ücretlerinin 12 üniversitedeki tam karşılaştırması →
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Sosyal Hizmet programı 57 devlet üniversitesinde de bulunuyor ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde bu programların taban puanları 266,904 ile 357,586 arasındaydı. Aynı bölümün ücretsiz seçeneği listenizde yoksa, burs kesilmesi durumunda plan B kalmaz.
🔁 DGS ile Bu Bölüme Geçiş
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmet programı 2026 DGS kılavuzunda 5 kontenjanla yer alıyor (puan türü EA). Ön lisans mezunuysanız dikey geçişle bu programa yerleşebilirsiniz; ödeyeceğiniz öğrenim ücreti yerleştiğiniz burs kademesine göre yukarıdaki tabloyla aynıdır. DGS taban puanlarını gör →
📈 İstanbul Nişantaşı Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 49 lisans programı var. Sosyal Hizmet, 1.221.000 TL ile bu listede 32. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli lisans programı Diş Hekimliği (3.740.000 TL), en uygun ücretlisi Turizm Rehberliği (935.000 TL).
🏛️ İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri.
- Psikoloji 1.496.000 TL
- Yönetim Bilişim Sistemleri 1.496.000 TL
- Havacılık Yönetimi 1.309.000 TL
- İngiliz Dili ve Edebiyatı 1.309.000 TL
- İngilizce Mütercim ve Tercümanlık 1.309.000 TL
- İşletme 1.309.000 TL
- Uluslararası Ticaret ve Lojistik 1.309.000 TL
- Yeni Medya ve İletişim 1.309.000 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmet için liste fiyatı 1.221.000 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. İstanbul'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret dört yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 250.446 sırasıyla, %50 indirimliye 1.384.502 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 4 yılda 2.442.000 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
🗺️ Sosyal Hizmet Hangi Şehirlerde Okutuluyor?
Sosyal Hizmet programı ücret verisi bulunan 12 üniversitede, 5 şehre dağılmış durumda. İstanbul dışında da değerlendirmek isterseniz aşağıdaki dağılım başlangıç noktası olabilir.
❓ İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmet — Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmet ücreti ne kadar?▾
Sosyal Hizmet %50 burslu okumak kaç TL?▾
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmet için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Sosyal Hizmet okumanın İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
Sosyal Hizmet ücretleri diğer üniversitelerde ne kadar?▾
Sosyal Hizmet devlet üniversitesinde okumak için kaç puan gerekir?▾
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümüne DGS ile geçilebilir mi?▾
Sosyal Hizmet, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
İstanbul'da Sosyal Hizmet okumak için başka seçenek var mı?▾
Sosyal Hizmet, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Hizmet ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
Sosyal Hizmet Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.