- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- İstanbul Gelişim Üniversitesi
- Laboratuvar Teknolojisi
İstanbul Gelişim Üniversitesi Laboratuvar Teknolojisi Ücreti
Yıllık tam ücret 611.000 TL (KDV dahil) · %50 burslu 305.500 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 611.000 TL | — | — | — |
| %50 indirimli | 305.500 TL | 188,425 | 2.168.084 | 30 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 329,76 | 555.419 | 4 |
Fakülte: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu.
📊 2 Yıllık Toplam Maliyet
Aşağıdaki tutarlar bugünkü ücretin program süresiyle çarpımıdır; yıllık artışları içermez. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔍 Laboratuvar Teknolojisi Ücreti Diğer Üniversitelerde
Laboratuvar Teknolojisi ücret verisi bulunan 2 üniversitede yer alıyor; yıllık ücretler 550.000 TL – 611.000 TL bandında, ortanca 580.500 TL. İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin 611.000 TL tutarı ülke ortancasına yakın.
İstanbul'daki diğer üniversiteler
| Üniversite | Tam ücret | %50 burslu | Burslu sıra |
|---|---|---|---|
| Üsküdar Üniversitesi | 550.000 TL | 275.000 TL | 505.167 |
Laboratuvar Teknolojisi için en uygun ücretli 5 üniversite
| Üniversite | Şehir | Tam ücret |
|---|---|---|
| Üsküdar Üniversitesi | İstanbul | 550.000 TL |
Laboratuvar Teknolojisi ücretlerinin 2 üniversitedeki tam karşılaştırması →
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Laboratuvar Teknolojisi programı 26 devlet üniversitesinde de bulunuyor ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde bu programların taban puanları 289,247 ile 326,49 arasındaydı. Bütçe planı yaparken vakıf ve devlet seçeneklerini aynı listede değerlendirmek, tercih sıralamanızı gerçekçi tutar.
📈 İstanbul Gelişim Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 60 önlisans programı var. Laboratuvar Teknolojisi, 611.000 TL ile bu listede 47. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli önlisans programı İlk ve Acil Yardım (926.000 TL), en uygun ücretlisi Karbon Yönetimi Teknikerliği (551.000 TL).
🏛️ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri.
- İlk ve Acil Yardım 926.000 TL
- Diş Protez Teknolojisi 906.500 TL
- Anestezi 890.000 TL
- Ağız ve Diş Sağlığı 840.000 TL
- Ameliyathane Hizmetleri 840.000 TL
- Tıbbi Görüntüleme Teknikleri 830.500 TL
- Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 795.500 TL
- Fizyoterapi 794.500 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. İstanbul Gelişim Üniversitesi Laboratuvar Teknolojisi için liste fiyatı 611.000 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. İstanbul'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret iki yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 555.419 sırasıyla, %50 indirimliye 2.168.084 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 2 yılda 611.000 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
❓ İstanbul Gelişim Üniversitesi Laboratuvar Teknolojisi — Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Gelişim Üniversitesi Laboratuvar Teknolojisi ücreti ne kadar?▾
Laboratuvar Teknolojisi %50 burslu okumak kaç TL?▾
İstanbul Gelişim Üniversitesi Laboratuvar Teknolojisi için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Laboratuvar Teknolojisi okumanın İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
Laboratuvar Teknolojisi ücretleri diğer üniversitelerde ne kadar?▾
Laboratuvar Teknolojisi devlet üniversitesinde okumak için kaç puan gerekir?▾
Laboratuvar Teknolojisi, İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
İstanbul'da Laboratuvar Teknolojisi okumak için başka seçenek var mı?▾
Laboratuvar Teknolojisi, İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
İstanbul Gelişim Üniversitesi Laboratuvar Teknolojisi ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
Laboratuvar Teknolojisi Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.