- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- İstanbul Aydın Üniversitesi
- Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
İstanbul Aydın Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Ücreti
Yıllık tam ücret 483.000 TL (KDV dahil) · %50 burslu 241.500 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 483.000 TL | — | — | — |
| %50 indirimli | 241.500 TL | 219,424 | 1.911.248 | 73 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 336,371 | 503.837 | 11 |
Fakülte: Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu.
📊 2 Yıllık Toplam Maliyet
Rakamlar mevcut yılın ücretiyle hesaplanmıştır; gelecek yılların artışları eklenmemiştir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔍 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Ücreti Diğer Üniversitelerde
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ücret verisi bulunan 9 üniversitede yer alıyor; yıllık ücretler 260.000 TL – 935.000 TL bandında, ortanca 658.000 TL. İstanbul Aydın Üniversitesi'nin 483.000 TL tutarı ülke ortancasının %27 altında.
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları için en uygun ücretli 5 üniversite
| Üniversite | Şehir | Tam ücret |
|---|---|---|
| İstanbul Medipol Üniversitesi | İstanbul | 260.000 TL |
| İstanbul Arel Üniversitesi | İstanbul | 530.000 TL |
| İstanbul Gedik Üniversitesi | İstanbul | 653.000 TL |
| Ufuk Üniversitesi | Ankara | 658.000 TL |
| İstanbul Bilgi Üniversitesi | İstanbul | 681.500 TL |
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ücretlerinin 9 üniversitedeki tam karşılaştırması →
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı 90 devlet üniversitesinde de bulunuyor ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde bu programların taban puanları 252,394 ile 359,162 arasındaydı. Devlet kontenjanları listenin üst sıralarında yer aldığında, vakıf tercihleri güvenli alt basamak işlevi görür.
📈 İstanbul Aydın Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
İstanbul Aydın Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 53 önlisans programı var. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, 483.000 TL ile bu listede 30. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli önlisans programı Diş Protez Teknolojisi (602.000 TL), en uygun ücretlisi İlk ve Acil Yardım (350.000 TL).
🏛️ Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri.
- Uçak Teknolojisi 588.000 TL
- Uçuş Harekat Yöneticiliği 588.000 TL
- Aşçılık 483.000 TL
- Bankacılık ve Sigortacılık 483.000 TL
- Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon 483.000 TL
- Bilgisayar Programcılığı 483.000 TL
- Dış Ticaret 483.000 TL
- Elektrik 483.000 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. İstanbul Aydın Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları için liste fiyatı 483.000 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. Aydın'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret iki yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 503.837 sırasıyla, %50 indirimliye 1.911.248 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 2 yılda 483.000 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
🗺️ Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Hangi Şehirlerde Okutuluyor?
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı ücret verisi bulunan 9 üniversitede, 3 şehre dağılmış durumda. Aydın dışında da değerlendirmek isterseniz aşağıdaki dağılım başlangıç noktası olabilir.
❓ İstanbul Aydın Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları — Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Aydın Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ücreti ne kadar?▾
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları %50 burslu okumak kaç TL?▾
İstanbul Aydın Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları okumanın İstanbul Aydın Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ücretleri diğer üniversitelerde ne kadar?▾
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları devlet üniversitesinde okumak için kaç puan gerekir?▾
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İstanbul Aydın Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İstanbul Aydın Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
İstanbul Aydın Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.