- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- Girne Amerikan Üniversitesi
- İşletme Yönetimi
Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Yönetimi Ücreti
Yıllık tam ücret 511.500 TL (KDV dahil) · %50 burslu 255.750 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 511.500 TL | — | — | — |
| %50 indirimli | 255.750 TL | 199,316 | 2.103.407 | 10 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 231,738 | 1.756.284 | 15 |
Fakülte: Meslek Yüksekokulu. ÖSYM bu üniversitede ücreti program bazında değil fakülte bazında yayımlıyor; tutar “Meslek Yüksekokulu” satırından gelmektedir.
📊 2 Yıllık Toplam Maliyet
Aşağıdaki tutarlar bugünkü ücretin program süresiyle çarpımıdır; yıllık artışları içermez. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔍 İşletme Yönetimi Ücreti Diğer Üniversitelerde
İşletme Yönetimi ücret verisi bulunan 14 üniversitede yer alıyor; yıllık ücretler 320.000 TL – 1.014.379 TL bandında, ortanca 599.000 TL. Girne Amerikan Üniversitesi'nin 511.500 TL tutarı ülke ortancasının %15 altında.
İşletme Yönetimi için en uygun ücretli 5 üniversite
| Üniversite | Şehir | Tam ücret |
|---|---|---|
| İstanbul Medipol Üniversitesi | İstanbul | 320.000 TL |
| Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu | İstanbul | 457.952 TL |
| İstanbul Esenyurt Üniversitesi | İstanbul | 476.000 TL |
| İstanbul Aydın Üniversitesi | Aydın | 483.000 TL |
| İstanbul Arel Üniversitesi | İstanbul | 500.000 TL |
İşletme Yönetimi ücretlerinin 14 üniversitedeki tam karşılaştırması →
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
İşletme Yönetimi programı 61 devlet üniversitesinde de bulunuyor ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde bu programların taban puanları 254,815 ile 342,031 arasındaydı. Bütçe planı yaparken vakıf ve devlet seçeneklerini aynı listede değerlendirmek, tercih sıralamanızı gerçekçi tutar.
📈 Girne Amerikan Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
Girne Amerikan Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 17 önlisans programı var. İşletme Yönetimi, 511.500 TL ile bu listede 14. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli önlisans programı Ağız ve Diş Sağlığı (682.500 TL), en uygun ücretlisi Turizm ve Otel İşletmeciliği (511.500 TL).
🏛️ Meslek Yüksekokulu Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri. Girne Amerikan Üniversitesi ücreti fakülte bazında bildirdiği için bu programların tamamı aynı tutarı taşır.
- Aşçılık 511.500 TL
- Bankacılık ve Sigortacılık 511.500 TL
- Bilgisayar Programcılığı 511.500 TL
- Deniz Brokerliği 511.500 TL
- Deniz Ulaştırma ve İşletme 511.500 TL
- İç Mekan Tasarımı 511.500 TL
- Mekatronik 511.500 TL
- Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri 511.500 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Yönetimi için liste fiyatı 511.500 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. KKTC'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret iki yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- Bu ücret fakülte bazında yayımlanmış. Girne Amerikan Üniversitesi, ÖSYM kılavuzunda ücreti program program değil “Meslek Yüksekokulu” satırıyla, yani fakülte düzeyinde bildirmiş. Aynı fakültedeki diğer programlar da aynı tutarı taşır.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 1.756.284 sırasıyla, %50 indirimliye 2.103.407 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 2 yılda 511.500 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
🗺️ İşletme Yönetimi Hangi Şehirlerde Okutuluyor?
İşletme Yönetimi programı ücret verisi bulunan 14 üniversitede, 4 şehre dağılmış durumda. KKTC dışında da değerlendirmek isterseniz aşağıdaki dağılım başlangıç noktası olabilir.
❓ Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Yönetimi — Sıkça Sorulan Sorular
Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Yönetimi ücreti ne kadar?▾
İşletme Yönetimi %50 burslu okumak kaç TL?▾
Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Yönetimi için kaçıncı sıralama gerekir?▾
İşletme Yönetimi okumanın Girne Amerikan Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
İşletme Yönetimi ücretleri diğer üniversitelerde ne kadar?▾
İşletme Yönetimi devlet üniversitesinde okumak için kaç puan gerekir?▾
Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Yönetimi ücretiyle ilgili resmi bir not var mı?▾
İşletme Yönetimi, Girne Amerikan Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
KKTC'da İşletme Yönetimi okumak için başka seçenek var mı?▾
İşletme Yönetimi, Girne Amerikan Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
Meslek Yüksekokulu bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Yönetimi ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
İşletme Yönetimi Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.