- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- Çağ Üniversitesi
- Bankacılık ve Sigortacılık
Çağ Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Ücreti
Yıllık tam ücret 859.950 TL (KDV dahil) · %50 burslu 429.975 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 859.950 TL | — | — | — |
| %50 indirimli | 429.975 TL | 236,677 | 1.682.645 | 25 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 319,656 | 641.191 | 3 |
Fakülte: Meslek Yüksekokulu.
📊 4 Yıllık Toplam Maliyet
Hesap bugünkü ücret üzerinden yapılmıştır — her yıl yapılacak zamlar dahil değildir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔍 Bankacılık ve Sigortacılık Ücreti Diğer Üniversitelerde
Bankacılık ve Sigortacılık ücret verisi bulunan 26 üniversitede yer alıyor; yıllık ücretler 320.000 TL – 951.634 TL bandında, ortanca 665.245 TL. Çağ Üniversitesi'nin 859.950 TL tutarı ülke ortancasının %29 üzerinde.
Bankacılık ve Sigortacılık için en uygun ücretli 5 üniversite
| Üniversite | Şehir | Tam ücret |
|---|---|---|
| İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu | İstanbul | 320.000 TL |
| İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi | İstanbul | 384.000 TL |
| Haliç Üniversitesi | İstanbul | 430.000 TL |
| İstanbul Esenyurt Üniversitesi | İstanbul | 476.000 TL |
| İstanbul Aydın Üniversitesi | Aydın | 483.000 TL |
Bankacılık ve Sigortacılık ücretlerinin 26 üniversitedeki tam karşılaştırması →
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Bankacılık ve Sigortacılık programı 77 devlet üniversitesinde de bulunuyor ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde bu programların taban puanları 252,251 ile 360,314 arasındaydı. Aynı bölümün ücretsiz seçeneği listenizde yoksa, burs kesilmesi durumunda plan B kalmaz.
📈 Çağ Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
Çağ Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 15 lisans programı var. Bankacılık ve Sigortacılık, 859.950 TL ile bu listede 1. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli lisans programı Bankacılık ve Sigortacılık (859.950 TL), en uygun ücretlisi Yönetim Bilişim Sistemleri (859.950 TL).
🏛️ Meslek Yüksekokulu Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri.
- Çocuk Gelişimi 859.950 TL
- Dış Ticaret 859.950 TL
- Mahkeme Büro Hizmetleri 859.950 TL
- Sağlık Kurumları İşletmeciliği 859.950 TL
- Sosyal Hizmetler 859.950 TL
- Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 859.950 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. Çağ Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık için liste fiyatı 859.950 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. Mersin'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret dört yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- Bu ücret düzey bazında yayımlanmış. Çağ Üniversitesi tüm Lisans programları için tek bir ücret bildiriyor.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 641.191 sırasıyla, %50 indirimliye 1.682.645 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 4 yılda 1.719.900 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
🗺️ Bankacılık ve Sigortacılık Hangi Şehirlerde Okutuluyor?
Bankacılık ve Sigortacılık programı ücret verisi bulunan 26 üniversitede, 7 şehre dağılmış durumda. Mersin dışında da değerlendirmek isterseniz aşağıdaki dağılım başlangıç noktası olabilir.
❓ Çağ Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık — Sıkça Sorulan Sorular
Çağ Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık ücreti ne kadar?▾
Bankacılık ve Sigortacılık %50 burslu okumak kaç TL?▾
Çağ Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Bankacılık ve Sigortacılık okumanın Çağ Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
Bankacılık ve Sigortacılık ücretleri diğer üniversitelerde ne kadar?▾
Bankacılık ve Sigortacılık devlet üniversitesinde okumak için kaç puan gerekir?▾
Bankacılık ve Sigortacılık, Çağ Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
Mersin'da Bankacılık ve Sigortacılık okumak için başka seçenek var mı?▾
Bankacılık ve Sigortacılık, Çağ Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
Meslek Yüksekokulu bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
Çağ Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
Bankacılık ve Sigortacılık Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.