- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- Bölümler
- Evde Hasta Bakımı
Evde Hasta Bakımı Ücretleri 2026-2027
Yıllık ücretler 552.000 TL – 678.425 TL bandında, ortanca 650.000 TL (KDV dahil).
📊 Evde Hasta Bakımı Ücretleri — Üniversite Karşılaştırması
Ucuzdan pahalıya sıralı. Tam ücret ÖSYM liste fiyatıdır; %50 sütunu bundan hesaplanmıştır. Taban puan ve sıralama 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır.
| Üniversite | Şehir | Tam ücret | %50 burslu | Burslu taban | Burslu sıra |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Esenyurt Üniversitesi | İstanbul | 552.000 TL | 276.000 TL | 318,474 | 652.055 |
| Üsküdar Üniversitesi | İstanbul | 650.000 TL | 325.000 TL | 325,42 | 590.755 |
| İstanbul Rumeli Üniversitesi | İstanbul | 678.425 TL | 339.213 TL | 317,05 | 665.388 |
💚 En Uygun 5 Üniversite
- 1. İstanbul Esenyurt Üniversitesi · İstanbul 552.000 TL
- 2. Üsküdar Üniversitesi · İstanbul 650.000 TL
- 3. İstanbul Rumeli Üniversitesi · İstanbul 678.425 TL
💎 En Yüksek Ücretli 5 Üniversite
- 1. İstanbul Rumeli Üniversitesi · İstanbul 678.425 TL
- 2. Üsküdar Üniversitesi · İstanbul 650.000 TL
- 3. İstanbul Esenyurt Üniversitesi · İstanbul 552.000 TL
📍 Şehir Dağılımı
- İstanbul 3 üniversite
🎯 Giriş Sıralaması Bandı
Tam burslu: 590.755 – 665.388 başarı sırası
%50 indirimli: 1.924.234 – 2.186.201 başarı sırası
2026 YKS yerleştirme sonuçları. Aralık üniversiteler arasındaki farkı gösterir; tek bir eşik değildir.
🏛️ Ücretsiz Alternatif: Devlet Üniversiteleri
Evde Hasta Bakımı programı 28 devlet üniversitesinde de bulunuyor (30 kontenjan kaydı) ve devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti alınmıyor. 2026 yerleştirmesinde taban puanlar 298,298 ile 335,223 arasındaydı. Evde Hasta Bakımı taban puanlarının tamamı →
🧾 Evde Hasta Bakımı İçin 2 Yıllık Toplam Maliyet Bandı
Evde Hasta Bakımı 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Aşağıdaki bant, bugünkü ücretlerin sabit kaldığı varsayımıyla hesaplanmıştır; 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi uyarınca vakıf yükseköğretim kurumları ücretleri her yıl yeniden belirler, dolayısıyla gerçek toplam bu rakamların üzerine çıkar.
- Tutarlar tam ücretlidir. ÖSYM yalnızca liste fiyatını yayımlar; %50 ve %25 kademeleri bundan hesaplanır.
- Yurt, yemek, ulaşım ve kitap dahil değildir. Şehirler arası karşılaştırma yaparken bu kalemleri ayrıca hesaba katın.
- Bir programın gerçek maliyeti, yıllık ücret değil burs kademesi × program süresi ile ortaya çıkar.
❓ Evde Hasta Bakımı Ücretleri — Sıkça Sorulan Sorular
Evde Hasta Bakımı ücretleri ne kadar?▾
En uygun ücretli Evde Hasta Bakımı bölümü hangi üniversitede?▾
Evde Hasta Bakımı burslu kontenjana girmek için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Evde Hasta Bakımı devlet üniversitesinde okunabilir mi?▾
Evde Hasta Bakımı okumak toplamda kaç TL tutar?▾
Evde Hasta Bakımı ücretleri hangi şehirlerde yoğunlaşıyor?▾
Evde Hasta Bakımı için %50 burslu ne kadar ödenir?▾
Evde Hasta Bakımı Tercih Listenizi Birlikte Kuralım
Puanınız, bütçeniz ve burs kademesi hedefiniz — üçünü birlikte değerlendirip Evde Hasta Bakımı için gerçekçi bir liste çıkaralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.