- Ana Sayfa
- Araçlar
- Üniversite Ücretleri
- Altınbaş Üniversitesi
- Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı
Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Ücreti
Yıllık tam ücret 1.090.000 TL (KDV dahil) · %50 burslu 545.000 TL
💳 Burs Kademesine Göre Ücret ve Giriş Sıralaması
Taban puan, başarı sırası ve kontenjan 2026 YKS yerleştirme sonuçlarındandır. Ücret sütunu ÖSYM liste fiyatından hesaplanmıştır.
| Kademe | Yıllık ücret | Taban puan | Başarı sırası | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|
| Tam ücretli | 1.090.000 TL | — | — | — |
| %50 indirimli | 545.000 TL | 238,248 | 895.761 | 13 |
| Tam burslu (%100) | Ücretsiz | 323,688 | 241.291 | 2 |
Fakülte: Uygulamalı Bilimler Fakültesi.
📊 4 Yıllık Toplam Maliyet
Hesap bugünkü ücret üzerinden yapılmıştır — her yıl yapılacak zamlar dahil değildir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına ücretleri her yıl yeniden belirleme yetkisi verir.
🔁 DGS ile Bu Bölüme Geçiş
Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı programı 2026 DGS kılavuzunda 2 kontenjanla yer alıyor (puan türü EA). Ön lisans mezunuysanız dikey geçişle bu programa yerleşebilirsiniz; ödeyeceğiniz öğrenim ücreti yerleştiğiniz burs kademesine göre yukarıdaki tabloyla aynıdır. DGS taban puanlarını gör →
📈 Altınbaş Üniversitesi İçinde Bu Programın Yeri
Altınbaş Üniversitesi'nde ücreti yayımlanmış 31 lisans programı var. Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı, 1.090.000 TL ile bu listede 31. sırada (en pahalıdan ucuza doğru). Üniversitenin en yüksek ücretli lisans programı Tıp (2.190.000 TL), en uygun ücretlisi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı (1.090.000 TL).
🏛️ Uygulamalı Bilimler Fakültesi Bünyesindeki Diğer Programlar
Aynı fakültede okutulan diğer programların 2026-2027 yıllık ücretleri.
- Yönetim Bilişim Sistemleri 1.290.000 TL
- Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1.190.000 TL
- Sağlık Yönetimi 1.190.000 TL
- Yazılım Geliştirme 1.190.000 TL
📌 Bu Rakamı Nasıl Okumalı?
- Tutar tam ücretlidir. ÖSYM kılavuzu yalnızca liste fiyatını yayımlar. Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı için liste fiyatı 1.090.000 TL; ödeyeceğiniz tutar yerleştiğiniz burs kademesine göre değişir.
- KDV dahildir, yaşam gideri değildir. Yurt, yemek, ulaşım ve kitap bu tutara dahil değil. İstanbul'daki barınma maliyetini ayrıca bütçelemelisiniz.
- Ücret dört yıl boyunca yeniden belirlenir. 2547 sayılı Kanun'un Ek 9. maddesi vakıf yükseköğretim kurumlarına her akademik yıl için yeni ücret belirleme yetkisi verir; bugünkü tutar sabit bir taahhüt değildir.
- İki kademe arasındaki fark ölçülebilir. Burslu kontenjana 241.291 sırasıyla, %50 indirimliye 895.761 sırasıyla yerleşilmiş — aradaki sıralama farkı 4 yılda 2.180.000 TL tutarında bir bütçe farkına karşılık geliyor.
❓ Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı — Sıkça Sorulan Sorular
Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı ücreti ne kadar?▾
Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı %50 burslu okumak kaç TL?▾
Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı için kaçıncı sıralama gerekir?▾
Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı okumanın Altınbaş Üniversitesi'nde toplam maliyeti ne kadar?▾
Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı bölümüne DGS ile geçilebilir mi?▾
Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı, Altınbaş Üniversitesi'nin diğer bölümlerine göre pahalı mı?▾
İstanbul'da Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı okumak için başka seçenek var mı?▾
Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı, Altınbaş Üniversitesi'nin kaçıncı en pahalı programı?▾
Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesindeki diğer programların ücreti ne kadar?▾
Altınbaş Üniversitesi Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı ücreti her yıl artar mı?▾
Bu ücrete neler dahil değil?▾
Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Hedefiniz İçin Tercih Planı
Burslu kontenjana ulaşmak için gereken sıralama, %50 kademesiyle arasındaki fark ve bütçeniz — üçünü birlikte değerlendirip tercih listenizi kuralım.
Bronz 4.000 ₺ · Gümüş 6.000 ₺ · Altın 7.500 ₺ — tüm adaylar için tek fiyat. Garanti vaadi vermiyoruz; bilgi almak ücretsizdir.